Opis etapów rejsu wzdłuż Ameryki Południowej

Zgodnie z obietnicą rozpiska poszczególnych etapów.
Etap 4 jako niespodzianka !!!

ETAP 1 – Z NAJDALEJ NA POŁUDNIE POŁOŻONEGO MIASTA NA ŚWIECIE ,DOOKOŁA PRZYLĄDKA HORN , OMIJAJĄC ARGENTYNĘ, PRAWIE DO STOLICY URUGWAJU

START : PUERTO WILLIAMS (CHILE) – 12 stycznia 2017
KONIEC : PIRIAPOLIS (URUGWAJ) – 11 luty 2017

Rejs rozpoczynamy w położnym najdalej na południe mieście świata Puerto Williams w południowym Chile w rejonie Magallanes. Jest to stolica jednej z czterech prowincji Antarktyki Chilijskiej, położona na wyspie Navarino licząca lekko ponad 2000 mieszkańców, biorąc pod uwagę zarówno załogę wojskową jak i cywilów. Spędziłem tam 6 kolejnych miesięcy i w oczekiwaniu na Was spędzę kolejne 2 i pół ,więc postaram się być dość dobrym przewodnikiem w okresie przed wypłynięciem. Kolejnym punktem ,jeśli pogoda pozwoli, będzie opłynięcie „ legendarnego” przylądka HORN a następnie skierujemy się na północ w stronę Urugwaju. Punktem docelowym będzie Piriapolis, położone w departamencie Maldonado, godzinę na wschód od stolicy tego kraju Montevideo. Rejs dla osób lubiących żeglować , spędzać czas na wodzie a jako wisienka na torcie Horn i turystyka przed i na koniec rejsu.

Istnieje możliwość wcześniejszego bezpłatnego zaokrętowania na jachcie do dnia wypłynięcia !!! . Szczegóły do uzgodnienia w korespondencji PRV.

ETAP 2 – Z URUGWAJU NA PODBÓJ GŁOWY CUKRU I PLAŻY COPACABANA

START : PIRIAPOLIS ( URUGWAJ ) – 25 luty 2017
KONIEC : RIO DE JANEIRO (BRAZYLIA) – 18 marca 2017

Odpoczywając po długiej samolotowej podróży ,oraz po obejrzeniu najważniejszych atrakcji w pobliżu stolicy Urugwaju ,wzdłuż brazylijskich plaż udamy się w stronę każdemu chyba znanego RIO DE JANEIRO. Głowa cukru, Ipanema, Corcovado z figurą Chrystusa Odkupiciela, Copacabana, Maracana – pewnie niektórzy z Was zawsze chcieli to zobaczyć i to jest szansa na spełnienie marzeń . W trakcie rejsu będziecie mijali wiele portów – tylko od waszej inwencji zależy, czy odwiedzicie Magiczną Wyspę w Florianopolis, czy zjecie porcję churrasco w Rio Grande lub napijecie się caipirinha w Sanata Marta? Etap zakończy się w brazylijskim RIO DE JANEIRO .

Istnieje możliwość wcześniejszego bezpłatnego zaokrętowania na jachcie do dnia wypłynięcia !!! . Szczegóły do uzgodnienia w korespondencji PRV.

ETAP 3 – Z MAGICZNEGO RIO DO BRAZYLIJSKIEJ WENECJI

START : RIO DE JANEIRO ( BRAZYLIA ) – 18 marca 2017
KONIEC : RECIFE (BRAZYLIA) – 8 kwietnia 2017

Po zwiedzeniu najważniejszych atrakcji Rio, wzdłuż wybrzeża udamy się do Recife ,określanego mianem brazylijskiej Wenecji – Recife.
Stolica stanu Pernambuco stanowi doskonały przykład mariażu tradycji z nowoczesnością. Z uwagi na dużą liczbę kanałów i mostów zyskała przydomek „Brazylijskiej Wenecji”. W jej architekturze widać wpływy kolonialne, zwłaszcza portugalskie i holenderskie. Z Recife niedaleko już do Olindy, umieszczonej na liście UNESCO dzięki swoim barokowym kościołom i kolonialnej architekturze. Warto nie tylko zgubić się wśród jej wąskich, brukowanych uliczek, lecz także obejrzeć zachód słońca z placu Alto da Se, zrobić zdjęcie pocztówkowej panoramy miasta, spróbować tapioki z serem, wstąpić do Convento de Sao Francisco (Klasztoru św. Franciszka) oraz posłuchać średniowiecznych serenad .

ETAP 4 – Z RECIFE DO ……….

START : RECIFE ( BRAZYLIA ) – 15 kwietnia 2017
KONIEC : ………………………..

Wstępnie ten etap zaplanowałem do brazylijskiego Belem. Natomiast jeśli będzie większe zainteresowanie trawersem Atlantyku o który pytacie, nie wykluczone, że udamy się na Wyspy Zielonego Przylądka a może Azory?
Co Wy na to ? Propozycje tego etapu mile widziane w korespondencji . Ostateczną decyzję podejmiemy wspólnie do końca roku .

Smialy_14

Smialy_13

grafika Ameryka Południowa 1

Możliwość komentowania jest wyłączona.